پذیرش در دانشگاه های شهر پونا

کارشناسی ارشد

در اين مقطع که در اکثر رشته ها 2 سال يا 4 ترم است تسلط بر زبان انگليسی اهميت ويژه ای دارد زيرا در ين دوره حجم مطالب آموزشی بسيار زياد است و ارتباط اساتيد با دانشجویان بسيار نزديک وانتظار آنها از دانشجويان بالاست بنابرين شخص بايد زحمت زيادی بکشد البته باز هم در گروه علوم انسانی کار نسبتا راحت تر است.

تقریباً در تمام رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد نیز وجود دارد و در انتخاب فوق لیسانس، بایستی پیش نیاز های لازم در دوره لیسانس گذرانده شده باشد. یعنی لیسانس بایستی به دوره فوق لیسانسی که مایل هستید پذیرش بگیرید، نزدیک باشد. در بعضی رشته ها هم پیش نیاز الزامی نیست.

* جهت اخذ پذیرش کلیه مدارک خواسته شده را اسکن کرده و از طریق email  ارسال نمایید.

+ نوشته شده در  ساعت 15:51  توسط حسین  | 

مدارک مورد نياز برای اخذ پذيرش: 

1.  عکس  3 * 4

 .2ریز نمرات لیسانس و مدرک لیسانس ترجمه رسمي با مهر دادگستری، وزارت خارجه ايران و سفارت هند در تهران يا کنسولگری های اين کشور در بندر عباس و زاهدان. چون سفارت هند بابت هر مهر هزینه ای جداگانه ميگيرد از دارالترجمه بخواهيد همه مدارک شما را با هم يک منگنه بزند تا از پرداخت هزينه اضافه خودداری شود

3. کپي صفحه اول گذرنامه

مدارک جهت دریافت پذيرش موقت به دانشگاه ارسال و شما با اين پذيرش می توانید ويزای 6 ماهه دريافت کنید و در پايان 6 ماه بايد مدت آن را تمديد کنید. پس از ورود به هند در دانشگاه ثبت نام نهايي را انجام ميدهید و با پرداخت هزينه تحصيل ثبت نام قطعي مي شوید و مدارك ثبت نام قطعي را به پليس تحويل می دهید و بعد از 2 ماه به شما ويزای يکساله اعطا می شود که هر سال به آسانی قابل تمديد است. سفارت خانه هندوستان در تهران قراردارد كه دانشجويان متقاضی بايستي به آن مراجعه کنند و ويزا دريافت کنند. ساير کنسولگريهای هندوستان در بندرعباس و زاهدان قراردارد. كه برای متقاضيان نيمه جنوبی کشور است و اخذ ويزا از آن بسيار راحت تراست.

+ نوشته شده در  ساعت 15:30  توسط حسین  | 

 رشته های مورد استقبال ایرانیان

:M.A. English 

رشته بسيار ارزان و پرطرفدار از سوی ايرانيان و به نسبت از نظر حجم درسی کمتر از ساير رشته ها و ارزانتر از سایر رشته ها در حدود 200 هزار تومان در سال.

 :M.A. Economics

رشته اقتصاد نیز  بسيار ارزان و پرطرفدار از سوی ايرانيان میباشد و دارای بازار کار بسیار خوب و جهانی است و هزینه سالیانه این رشته نیز در حدود 200 هزار تومان می باشد.

  MBAفوق لیسانس بازرگانی وتجارت:

 رشته پر طرفدار اکثر هندي ها و  ايرانيها و اعراب است به طوری که گاهی اوقات پذيرش اين رشته زمان بر است يعنی اگر برای ساير رشته ها 2 هفته طول بکشد برای اين رشته يک هفته بيشتر است. مطلب جالب توجه اين است که برای ورود به اين رشته اکثر فارغ التحصيلان رشته های مختلف می توانند ثبت نام کنند ولی اولويت با رشته های علوم انسانی و مديريت بازرگانی است. برای ورود به این رشته آزمون ورودی وجود دارد که موضوعات آن غالباً عمومی می باشد و تا کنون کسی را به خاطر عدم قبولی در این آزمون رد نکرده اند. شهریه این رشته سالیانه حدود 100 هزار روپیه می باشد که البته بسته به کالج فرق می کند. این رشته محدودیتی برای ورود از نظر رشته ی مرتبط در مقطع لیسانس ندارد و با هر مدرکی می توان این رشته را ادامه داد.

  Msc.Copmputerفوق لیسانس علوم کامپیوتر:

این رشته ی پر طرفدار نیز 2 ساله و با شهریه ای حدود 1 میلیون تومان در سال بسته به کالج متفاوت می باشد.

  MCAفوق لیسانس کامپیوتر کاربردی:

 این رشته یکی از بهترین و کاملترین رشته هایی است در هندوستان می توان خواند چون به نظر من فوق لیسانس این رشته با دکترای کامپیوتر در ایران برابری می کند. فرق این رشته با رشته های دیگر سه ساله بودن آن است و شهریه آن هم حدود 100 هزار روپیه در سال می باشد.

  Msc.Environmental Sciencesفوق لیسانس علوم محیط زیست:

 این رشته هم در میان ایرانیان جایگاه خاصی دارد و 2 ساله و با شهریه سالیانه حدود 3 میلیون تومان در سال در دانشگاه پونا و در دانشگاه بهاراتی سالیانه 1500 دلار می باشد.

دوستان اگر رشته ی خاصی مد نظر دارند می توانند از طریق ایمیل جزئیات آنرا از ما بپرسند.

+ نوشته شده در  ساعت 15:30  توسط حسین  |